رفوگری فرش در کرج

روفگری فرش در کرج ، به خصوص رفوگری فرش های دستبافت بسیار امری حساس میباشد و لازمه ی آن تخصص بسیار و تجربه فراوان در حوزه روفگری فرش را احتیاج دارد. متخصصین ما در قالیشویی گوهردشت کرج با بهره گیری از بروز ترین تجهیزات رفوگری در کرج  و ترمیم وبازسازی فرش در کرج در خدمت شما عزیزان می باشند . لازم به ذکر است که بازدید از فرش های شما و ارائه مشاوره به صورت کاملا رایگان انجام می پذیرد، پس هیچ جای نگرانی نیست همین حالا می توانید درخواست رفوگری فرش در کرج، را از طریق لینک زیر ثبت نمائید تا همکاران ما در اولین فرصت برای رفوگری فرش در کرج به منزل شما بیایند و اقدامات لازم را انجام دهند.

رفوگری فرش در کرج

بازدید رایگان متخصصین ما

ارسال به موقع و سریع سفارشات

شست و شوی فرش بدون آسیب دیدگی

درخواست رفوگری فرش در کرج

قالیشویی گوهردشت با ۳۰ سال سابقه در حوزه قالیشویی در استان البرز با مجوز رسمی از اتحادیه قالیشویان استان البرز ، اولین قالیشویی دارای کارخانه اختصاصی قالیشویی در استان البرز می باشد.قالیشویی گوهردشت کرج ارائه دهنده خدمات شستشوی فرش های دستباف و عتیقه ، ماشینی، خارجی ، تابلو فرش و همچنین فرش های ابریشم به شما عزیزان می باشد.

بهترین رفوگری فرش در کرج

ارائه %۱۰ درصد تخفیف ویژه خدمات قالیشویی در کرج برای ثبت وارد سایت قالیشویی گوهردشت شوید و سفارش خود را به صورت آنلاین کمتر از ۱ دقیقه ثبت کنید.

کهن ترین فرشهای ایرانی :

فرش های دستباف ایرانی  همچون دیگر صنایع دستی ایرانی در جهان می درخشند وحرفی برای گفتن وخودی برای نشان دادن  دارند چرا که این باغ الوان رنگی وتنوع گوناگون،یک اثر هنری بی نظیر در جهان به حساب می اید.

قدیمی ترین فرش دستباف ایرانی ، فرش (پازیریک) است. این فرش اصیل وایرانی  در موزه ای در کشور روسیه نگهداری می شود.باستان شنا سان قدمت این فرش را به ۲۰۰۰ سال پیش ربط می دهند. فرش پازیریک راقدیمی ترین فرش ایرانی  باقی مانده از ۵۰۰  سال پیش از میلاد می دانند.

علاوه بر فرش های عتیقه  فرش های دست باف دیگر شهر های کشورمان ایران ،نیز قدمتی کهن داشته  وفرش  های دستباف تبریز ،اصفهان ،کرمان،زنجان،خراسان ودیگر شهر ها نیز جزء افتخارات تاریخی وهنری ایران عزیزمان محسوب می شوند.

کار رفوگری فرش در کرج چگونه انجام می شود؟

رفوگری به دو روش ترمیم ومرمت فرش صورت می گیرد.  در روش ترمیم اگر فرش دستباف شما دچار در رفتگی  ویا سائیدگی الیاف  شده باشد ویا رنگ الیاف کم رنگ شده  باشد با استفاده از نخ وپشم هم رنگ الیاف فرش  ،رفوگر  اقدام به ترمیم فرش  شما  می کند . ولی در روش مرمت قسمتی از فرش دچار اسیب وتخریب شده که باید با استفاده از ابزار مخصوص  این کار  قسمت اسیب دیده را کاملا  برداشته   ودوباره اقدام به چله کشی  وبافت رج به رج  فرش کنند .بنابراین کار ترمیم شامل ریشه گذاری فرش و شیرازه گذاری ورفع عیوب کجی فرش،که این کار از عیوب جزعی فرش محسوب می شوند وکار ترمیم از عیوب گسترده ی فرش بوده  کار مخصوص به خود را می طلبد.

کار رفوگری فرش در کرج  از چه زمانی آغاز شده است؟

احتمالا با بافت وخلق فرش ، کار مرمت و ترمیم و رفوگری  این کالا هم  ، همزمان شروع شده چرا که با خلق یک اثر هنری ممکن است ،تخریب وآسیب رسیدن  به آن هم باشد  که راه چاره ی این کار رفوگری می باشد .پس این کار قدمتی دیرینه داشته وهمچون بافت فرش ، این هنر هم  یک هنر اصیل وایرانی محسوب می شود.

ترمیم ومرمت فرش چگونه صورت می گیرد؟

فرش دستبافی را که دچار پارگی، سائیدگی وسوختگی شده باشد ، ابتدا فرش را شسته  وسپس اقدام به رفوگری وترمیم آن می کنند. کار رفوگری را با لوازمی مانند شانه ، قلاب ، سوزن ، قیچی ، درفش ونخ هایی به رنگ الیاف خود فرش  ونخ هایی که برای تار وپود فرش هایی که آسیب دیده به کارمی گیرند.

اگر آسیب وارده به فرش جزعی باشد ابتدا با یک قلاب ودرفش تمام سطحی را که آسیب دیده ، الیاف وپرز های آن قسمت را جدا می کنند وشروع به بافت آن قسمت طبق نقشه ی خود فرش وبا استفاده از رنگ ها وابریشم های به کار رفته در فرش می کنند.

ولی اگر فرش ما دچار پوسیدگی و یا سوختگی ویا پارگی شده باشد دیگر کار مرمت کمی مشکل تر و استفاده از ابزار سنگین تر را می طلبد .در این گونه مرمت وترمیم و رفوگری فرش در کرج ،ابتدا قسمت آسیب دیده را با یک قیچی جدا می کنند وسپس اقدام به چله کشی وایجاد تار وپود با استفاده از الیاف خود فرش کرده بطوریکه  قسمت آسیب دیده ی فرش را درون  یک چارچوب  چوبی یا فلزی محکم می کنند تا بتوانند کار رفو گری وترمیم را انجام  دهند.سپس اقدام به بافت قسمت آسیب دیده ی  فرش طبق نقشه و رنگ الیاف فرش می کنند تا قسمت تخریب شده ترمیم شود و ارزش این کالای تاریخی وهنری کهن  محفو ظ بماند.

بهترین قالیشویی کرج

ارائه %۱۰ درصد تخفیف ویژه خدمات رفوگری فرش در کرج برای ثبت وارد سایت قالیشویی گوهردشت شوید و سفارش رفوگری فرش در کرج را به صورت آنلاین کمتر از ۱ دقیقه ثبت کنید.

رفوگری فرش در کرج و مرمت فرش چه مزیّتی دارد؟

اگر اسیب فرش دستباف جزعی باشد مثل از بین رفتن پرز های فرش ویا سائیدگی ورنگ پریدگی الیاف فرش قابلیت ترمیم را دارد ولی اگر آسیب دیدگی فرش  شامل پارگی ، دررفتگی ،سوختگی ،بید زدگی فرش باشد این تخریب گسترده  بوده و نیاز به مرمت که کاری تخصصی می باشد  ونیاز به افراد ماهر وکارشناس  وکار بلد این رشته را می طلبد.

کار رفو گری فرش در کرج و بخصوص مرمت فرش دستباف باعث می شود که این اثر هنری ارزشمند که قدمت تاریخی وهنری نیز دارد،حفظ شود .با این کارنه تنها ارزش مادی این کالا را حفظ کرده ایم،بلکه ارزش معنوی وتاریخی این اثر که توسط دستان بانوان توانمند این سرزمین خلق شده را هم محفوظ نگه داشته ایم و بر این کالای تاریخی قرب وعزّت معنوی گذاشته ایم.