قالیشویی در کرج مهرشهر

مهرشهر کرج در قدیم ، منطقه‌ای از کرج  پر از باغات سیب و خانه‌های ویلایی بود. زندگی در مهرشهر کرج به دلیل آرامشی که داشت و هوای خوش آن همواره انتخاب بسیاری بوده است که از شلوغی و آلودگی مرکز گریزان بودند.

قالیشویی در کرج مهرشهر

قالیشویی در کرج مهرشهر

مهرشهر کرج به نوعی تبدیل به محل استراحت و آسایش شد. این روزها تا حدودی ساخت و ساز خانه‌های آپارتمانی در این منطقه شکل گرفته است.

مهرشهر کرج کجاست؟

به دلیل پیشینه مهرشهر کرج در ابتدا با ساخت کاخ مروارید برای شمس پهلوی و محدود کردن فضا به زندگی اشرافی و خانه‌ها کاخ‌های مجلل به مرور فضای مهرشهر به شهری حاشیه‌ای شامل ویلاها و کاخ‌های لوکس بدل شد. پس از انقلاب در این منطقه به روی عموم باز شد.

بلوار ارم مهرشهر جایی بود که کاخ مروارید برای شمس پهلوی ساخته شد. او که به بیماری آسم دچار بود می‌بایست از آلودگی تهران به دور باشد و به همین دلیل این کاخ توسط طراحان و معماران آمریکایی برای او ساخته شد.

کمربندی از باغات سیب به دور این کاخ کشیده شد تا به تصفیه هوا کمک کند.

در همین بلوار پارک هامون قرار دارد با وسعت ۳ هکتار و تمام این موارد نشان می‌دهد که با منطقه‌ای لوکس و زیبا طرف هستید با خانه‌هایی اشرافی با باغات زیبایی با درختان سیب و گلابی و هلو و گردو. پس از انقلاب منطقه به دست بنیاد مستضعفان افتاد و به روی عموم باز شد.

زمانی به صورت مستقل بود اما امروزه بخشی از شهر کرج محسوب می‌شود. غرب کرج و دو منطقه ۴ و ۱۲ مربوط به مهرشهر است. تا مرکز شهر کرج ۱۶ کیلومتر راه است.

از جنوب آزادراه کرج قزوین و از ابتدای بلوار ارم اگر حساب کنید، منطقه مهرشهر آغاز می‌شود و انتخاب بولوار که طول آن ۱۲ کیلومتر است پایان می‌یابد.

 

قالیشویی در کرج مهرشهر

قالیشویی در کرج مهرشهر

مهرشهر چند فاز دارد؟

اگر قصد خرید خانه در مهرشهر را داشته باشید ابتدا باید با موقعیت مهرشهر و فازهای مختلف مهر شهر کرج آشنا شوید:

فاز ۱ مهرشهر:

از شمال آن به باغ سیب می‌رسید. بلوار دانش که در امتداد این باغ قرار دارد از ابتدا به خیابان گلستان یکم می‌رسد و از انتها به خیابان ارم. در میان فازهای مهرشهر ، فاز یک از گران‎‌ترین مناطق است. از میانه این فاز، بلوار شهرداری عبور می‎کند. فاز یک پر است از کافه و رستوران.

هم خانه‌های ویلایی بسیار گران قیمت در آن قرار دارد و هم آپارتمان‌های سه تا پنج طبقه. به طور کلی خیابان کشی در فاز یک بسیار منظم است. با توجه به تراکم کم جمعیت، ترافیک خاصی مشاهده نمی‌کنید و به همین دلیل هوای خنک و تصفیه شده‌ای که از باغات زیبا عبور می‌کند آلوده نخواهد شد. از سمت غرب از خیابان ۱۰۰ تا ۱۲۰ غربی . از سمت شرق از خیابان ۱۰۰ تا ۲۰۰ شرقی امتداد دارد. فاز یک در منطقه  کرج واقع شده است.

فاز ۲ مهرشهر

قالیشویی در مهرشهر

قالیشویی درمهرشهر

فاز دو نیز از قسمت غربی به خیابان ارم می‌رسد و از سمت شرقی به خیابان گلستان. خیابان ۱۲۰ غربی تا ۲۲۳ غربی مربوط به فاز دو است و انتها فاز دو به خیابان مسیح پاکدل می‌رسد. خیابان ۲۰۲ شرقی تا خیابان ۲۱۴ نیز در فاز دو مهرشهر قرار دارد. در فاز دو چندین کافه و رستوران بسیار شیک و خاص خواهید دید و آرامش و آسایش زندگی کاملا تامین است.

فاز ۳ مهرشهر

فاز سه انتهای بلوار شهرداری است که در نهایت به کاخ شمس می‌رسد. از خیابان ۳۰۹ غربی تا خیابان ۳۱۹ غربی و از سوی دیگر از خیابان ۳۲۲ تا خیابان ۳۴۰ شرقی امتداد دارد. مرکز خرید، ورزشگاه، مدرسه و پاساژهایی برای خرید های لوکس‌تر و تره‌بار و درمانگاه برای خرید روزانه در فاز سه دسترسی مناسبی دارد.

قالیشویی در کرج مهرشهر

قالیشویی گوهردشت با ارائه خدمات خود به منطقه مهرشهر آمادگی این را دارد تا بهترین کیفیت خدمات را به مشتریان عزیز به این منطقه ارائه کند .


بیشتر بخوانید

تاریخچه کرج

قالیشویی خوب چه قالیشویی است ؟

اصول حرفه ای قالیشویی ۱

آبگیر لوله ای قالیشویی گوهردشت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *